čtvrtek 6. března 2014

Odebírání dětí - způsob trestu politicky nekorektních

Londýnsky starosta navrhuje, aby rodičom s tzv. radikálnym politickým presvedčením štát odobral deti

Londýn 5. marca (HSP/prisonplanet.com/Foto:TASR)


Členovia UKIP sa už stali cieľom útokov sociálky 
Zpráva i zde 

Londýnsky starosta Boris Johnson vo svojom príspevku pre the Daily Telegraph uviedol, že: "Zákon by mal k radikalizácii pristupovať ako k forme zneužívania detí."
Ilustračné fotoIlustračné foto
Hoci túto myšlienku presadzuje s odôvodnením, že sa tým zabráni, aby deti boli transformované na "potenciálnych zabijakov alebo samovražedných atentátnikov", tak Johnson tvrdí, že by to bolo možné uplatňovať aj za vágnych okolností - ako keď napríklad "dieťa vychovávajú k nenávisti."
Podľa starostu by mohli za "extrémnych okolností" odoberať deti aj rodičom, ktorí sú prívržencami pravicovej Britskej národnej strany, ktorá sa stavia radikálne proti imigrácii. Pravdou však tiež je, že deti odoberajú aj za menej extrémnych okolností. 
V roku 2012 odobrali dieťa z náhradnej starostlivosti pestúnom len preto, lebo boli členmi strany UKIP, ktorá je treťou najväčšou politickou stranou v Spojenom kráľovstve a ktorá podľa všetkého vyhrá nastávajúce voľby do Európskeho parlamentu.
Sociálni pracovníci povedali rodičom, ktorí údajne boli príkladnými náhradnými rodičmi, že im deti musia odobrať kvôli ich členstvu v "rasistickej strane" . UKIP bola takto označená z dôvodu, že sa stavia "proti aktívnej propagácii multikulturalizmu".  
Mnohí rodičia, ktorí sa definujú ako konzervatívci a libertariáni, sa teraz dostali do ťažkej situácie, nakoľko ich Oddelenie pre bezpečnosť v krajine najnovšie charakterizuje ako extrémistov a kladie ich do "jedného vreca" s násilnými teroristami.  
Johnsonov editoriál vyšiel len pár týždňov po tom, čo v Škótsku prešiel zákon, ktorý určuje štátneho kurátora každému dieťaťu v krajine do veku 18 rokov, čo je krok, ktorý Kresťanský inštitút popisuje ako "hrozivé predĺženie chápadiel štátu zasahujúcich do rodinného života."
Na snímke Boris JohnsoNa snímke Boris Johnso

Škótsky zákon v podstate zaobchádza so všetkými rodičmi ako s potenciálnymi zneužívateľmi detí a poveruje vládnych úradníkov povinnosťou mať deti na očiach v programe, ktorý je akoby vystrihnutý zo stránok utopického románu Odvážy nový svet alebo Orwellovho románu 1984.
Dr. Stuart Waiton z Albertay University povedal, že štátni strážcovia sa budú "s menšou pravdepodobnosťou sústreďovať len na veľmi málo vážnych prípadov zneužívania detí", nakoľko sa stratia v rade rozširujúceho sa zoznamu banálnych prípadov.
Štát si cez ochranu detí a mladistvých vytvára trestajúcu páku na rodičov, ktorí by boli neposlušní moci, prípadne sa priečili dnes všetko ovládajúcej ideológii politickej korektnosti. Odobratie dieťaťa je pre každého rodiča trestom, keď už nie je potrebný žiadny ďalší. Pritom dieťa je odobraté na základe podozrenia a aj keby nebolo nakoniec rozhodnutie súdu v prospech úradu sociálnych vecí, vývin dieťaťa po niekoľkých rokoch v detskom domove čakajúc na rozhodnutie súdu je i tak už nezvratne poškodený.

Žádné komentáře: