středa 26. března 2014

Telá potratených detí využívali na vykurovanie nemocníc

Telá detí ako palivo
Viac než 15 000 násilne ale aj spontánne potratených detí bolo spopolnených v spaľovniach ako odpad a použitých v 27 nemocniciach Británie na vykurovanie, a to len v posledných dvoch rokoch. Toto otrasné zistenie priniesol populárny program "Dispatches" na kanáli Channel 4.

Nemocnice použili telá potratených detí bez vedomia rodičov ako tzv. "waste-to-energy" - využitie odpadu na vyprodukovanie tepelnej energie. Celkovo potratených detí (alebo mŕtvo narodených) bolo 15 500. Nemocnica Addenbrooke v Cambridge - jedna z najvýznamnejších nemocníc Spojeného kráľovstva - takto spálila 797 tiel detí, ktoré boli vo vývojovom štádiu do 13. týždňa. Matkám týchto detí povedali, že ich telá poputujú do kremácie. Nemocnica Ipswich spálila v rokoch 2011 až 2013 1 101 tiel, ktoré použila tiež na vykurovanie.
Podľa ministra zdravotníctva Dana Poultera je takéto niečo neprijateľné. Riaditeľ národnej zdravotníckej služby už nariadil všetkým nemocniciam, aby okamžite prestali praktizovať takéto aktivity. Niektoré nemocnice sa však ohradili slovami, že "rodičia si môžu vybrať, čo chcú urobiť s pozostatkami mŕtvych detí" a údajne ich voľbu rešpektujú.

mk

Veľká Británia 25. marca (HSP/telegraph.co.uk)

Žádné komentáře: